FolderShare (3.1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: view
bn: প্রদর্শন

en: updated
bn: আপডেটকৃত

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: All
bn: সমস্ত

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Media
bn: মাধ্যম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি
