FolderShare (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (113 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Status
ja: 状態

en: Administer
ja: 管理セクション

en: Delete
ja: 削除

en: Private
ja: プライベート

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Public
ja: パブリック

en: Administration
ja: 管理

en: Comments
ja: コメント

en: Logging
ja: ログ記録

en: Download
ja: ダウンロード

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Hourly
ja: 1時間毎

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Move
ja: 移動

en: Open
ja: オープン

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Views
ja: ビュー

en: Access
ja: アクセス

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Total
ja: 合計

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: Upload
ja: アップロード

en: User
ja: ユーザー

en: Files
ja: ファイル

en: file
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Fields
ja: フィールド

en: items
ja: アイテム

en: Media
ja: メディア

en: System
ja: システム

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Users
ja: ユーザー

en: Close
ja: 閉じる

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Modified
ja: 変更済み

en: Change
ja: 変更

en: menu
ja: メニュー

en: This cannot be undone.
ja: この操作は元に戻すことができませんので、十分に注意して実行してください。

en: Lists
ja: リスト

en: See also
ja: こちらもご覧ください

en: Permissions
ja: 権限

en: Duplicate
ja: 複製

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: image
ja: 画像

en: Copy
ja: コピー

en: Menus
ja: メニュー

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Modified date
ja: 変更日時

en: Offset
ja: オフセット

en: deleted
ja: 削除

en: About
ja: アバウト

en: and
ja: かつ

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Scheduled time
ja: 予定の時間

en: Delete...
ja: 削除...

en: Uses
ja: 機能

en: MIME type
ja: MIME タイプ

en: File system
ja: ファイル システム

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: The name of the item.
ja: アイテムの名前。

en: Created year + month
ja: 作成年月

en: Created year
ja: 作成年

en: Created month
ja: 作成月

en: Created day
ja: 作成日

en: Created week
ja: 作成週

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: folder
ja: フォルダー

en: 1 byte | @count bytes
ja[0]: 1 バイト
ja[1]: @count バイト

en: Interface
ja: インターフェース

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Public files
ja: パブリックファイル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: media
ja: メディア

en: Task ID
ja: タスクID

en: Asc
ja: 昇順

en: files
ja: ファイル

en: Master
ja: マスター

en: Manage form display
ja: フォームの表示管理

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ja: 検索に含まれる AND/OR が多すぎます。最初の @count 単語のみがこの検索に使用されました。

en: Search result highlighting input
ja: 入力文字をハイライトした検索結果
