FolderShare (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (137 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: plugin
hu: beépülő

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztrál

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Download
hu: Letölt

en: view
hu: megtekintés

en: updated
hu: frissült

en: created
hu: létrehozva

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Move
hu: Mozgatás

en: Open
hu: Nyitott

en: Archive
hu: Archiválás

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: User
hu: Felhasználó

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Not found
hu: Nem található

en: New folder
hu: Új mappa

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Fields
hu: Mezők

en: item
hu: tétel

en: items
hu: tételek

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Media
hu: Média

en: help
hu: súgó

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Kind
hu: Típus

en: All files
hu: Összes fájl

en: Close
hu: Bezár

en: fields
hu: mezők

en: Folders
hu: Mappák

en: Folder
hu: Mappa

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Share
hu: Megosztás

en: Modified
hu: Változtatott

en: Change
hu: Változtat

en: menu
hu: menü

en: This cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Lists
hu: Listák

en: None.
hu: Nincs.

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Changed
hu: Módosítva

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: image
hu: kép

en: images
hu: képek

en: Personal files
hu: Személyes fájlok

en: Copy
hu: Másolás

en: Menus
hu: Menük

en: Requester
hu: Felkérő

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Usage
hu: Használat

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Modified date
hu: Módosított dátum

en: Offset
hu: Eltolás

en: deleted
hu: törölve

en: About
hu: Leírás

en: Release
hu: Kiadás

en: Done.
hu: Kész.

en: changed
hu: változott

en: Scheduled time
hu: Időzített időpont

en: Delete...
hu: Törlés…

en: Uses
hu: Használat

en: MIME type
hu: MIME típus

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: Search index
hu: Keresési index

en: this
hu: itt

en: The name of the item.
hu: Az elem neve.

en: Parent folder
hu: Szülőmappa

en: User autocomplete
hu: Felhasználói adatok automatikus kiegészítése

en: forms
hu: űrlapok

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: folder
hu: mappa

en: 1 byte | @count bytes
hu[0]: 1 byte
hu[1]: @count byte

en: Interface
hu: Felület

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Search...
hu: Keresés...

en: Monitoring:
hu: Figyelés:

en: Public files
hu: Nyilvános fájlok

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: media
hu: média

en: Task ID
hu: Feladat azonosítója

en: Bytes
hu: Bájtok

en: Link to item
hu: Hivatkozás elemre

en: Asc
hu: Növ

en: files
hu: fájlok

en: Master
hu: Mester

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hu: A keresés túl sok ÉS/VAGY kifejezést használ. Csak az első @count kifejezés került be a keresésbe.

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Public Files
hu: Nyilvános fájlok

en: Change owner
hu: Tulajdonos cseréje

en: folders
hu: mappák
