FolderShare (8.x-1.5) - en to ro translation catalogue (100 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: unknown
ro: necunoscut

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: updated
ro: actualizat

en: created
ro: creat

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: Views
ro: Vizualizări

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Rename
ro: Redenumire

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: file
ro: fisier

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Done
ro: Gata

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: help
ro: ajutor

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Close
ro: Închideți

en: fields
ro: câmpuri

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Modified
ro: Modificat

en: Change
ro: Modificare

en: menu
ro: meniu

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur(ă)?

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: image
ro: imagine

en: Copy
ro: Copiază

en: Menus
ro: Meniuri

en: Services
ro: Servicii

en: Usage
ro: Utilizare

en: Restore
ro: Restaurează

en: Modified date
ro: Data modificării

en: deleted
ro: șters

en: About
ro: Despre

en: Favorites
ro: Favorite

en: Release
ro: Versiune

en: Uses
ro: Folosește

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: File system
ro: Sistem de fișiere

en: Search index
ro: Index căutare

en: User autocomplete
ro: Completare automată nume cont

en: Displays
ro: Afișări

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: 1 byte | @count bytes
ro[0]: 1 octet
ro[1]: @count octeți
ro[2]: @count de octeți

en: File uploads
ro: Încărcare fişiere

en: Interface
ro: Interfață

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Asc
ro: Ascendent

en: files
ro: fișiere

en: Master
ro: Expert

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ro: Căutarea dumneavoastră a folosit prea multe expresii ȘI/SAU. Doar primii @count termeni au fost incluși în această căutare.

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării
