Font Awesome Icons (8.x-2.0-beta1) - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icons
kn: ಚಿಹ್ನೆಗಳು

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Regular
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು
