Font Awesome Icons (8.x-2.19) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Size
hi: आकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Icon Settings
hi: आइकॉन सेटिंग्स

en: Up
hi: ऊपर

en: Scale
hi: पैमाना

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Down
hi: नीचे

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: more information
hi: अधिक जानकारी
