Font Awesome Icons (8.x-2.21) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Up
fa: بالا

en: Scale
fa: مقیاس

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Down
fa: پایین

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: سبک

en: Light
fa: روشن

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: more information
fa: اطلاعات بیشتر
