Font Awesome Icons (8.x-2.5) - en to hu translation catalogue (77 entries)

en: Size
hu: Méret

en: None
hu: Nincs

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Icon Settings
hu: Ikonbeállítások

en: Icons
hu: Ikonok

en: Up
hu: Fel

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Down
hu: Le

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Style
hu: Stílus

en: Regular
hu: Általános

en: Solid
hu: Tömör

en: Animation
hu: Animáció

en: Light
hu: Világos

en: Rotate
hu: Elforgatás

en: Position Type
hu: Pozíció típusa

en: Scale Type
hu: Méretezés típusa

en: Pull
hu: Behúzás

en: Grow
hu: Növelés

en: Pulse
hu: Pulzálás

en: admin page
hu: adminisztrációs oldal

en: Icon Style
hu: Ikonstílus

en: Shrink
hu: Zsugorítás

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: 2x
hu: 2×

en: 3x
hu: 3×

en: 4x
hu: 4×

en: 5x
hu: 5×

en: Spin
hu: Pörgés

en: Font Awesome already present at @path. No download required.
hu: A Font Awesome már elérhető @path útvonalon. Nincs szükség letöltésre.

en: Drush was unable to load the Font Awesome library
hu: A Drush nem tudja betölteni a Font Awesome függvénykönyvtárat

en: the Font Awesome icon list
hu: a Font Awesome ikonok listája

en: This changes the style of the icon. Please note that this is not available for all icons, and for some of the icons this is only available in the pro version. If the icon does not render properly in the preview above, the icon does not support that style. Notably, brands do not support any styles. See @iconLink for more information.
hu: Ez megváltoztatja az ikon stílusát. Meg kell jegyezni, hogy nem érhető el minden ikonhoz, és az ikonok némelyikéhez csak a pro verzióban áll rendelkezésre. Ha az ikon a lenti előnézetben hibásan képeződik le, akkor az ikon nem támogatja ezt a stílust. A márkák egyáltalán nem támogatják a stílusokat. További információ: @iconLink.

en: This increases icon sizes relative to their container
hu: A tárolóhoz képest relatívan megnöveli az ikon méreteit

en: Fixed Width?
hu: Rögzített szélesség?

en: Border?
hu: Keret?

en: Adds a border to the icon.
hu: Keretet ad az ikonhoz.

en: Invert color?
hu: Szín invertálása?

en: Inverts the color of the icon (black becomes white, etc.)
hu: Invertálja az ikon színeit (a fekete fehér lesz, stb.)

en: This setting will pull the icon (float) to one side or the other in relation to its nearby content
hu: Ez a beállítás az ikont (lebegő) az egyik vagy a másik oldalra tolja, függően a közelében található tartalomtól

en: Icon Name
hu: Ikon neve

en: Name of the Font Awesome Icon. See @iconsLink for valid icon names, or begin typing for an autocomplete list.
hu: A Font Awesome ikon neve. Az érvényes ikonnevek a @iconsLink címen találhatóak. A begépelt név automatikusan kiegészül.

en: Additional Font Awesome Settings
hu: További Font Awesome beállítások

en: 6x
hu: 6×

en: 7x
hu: 7×

en: 8x
hu: 8×

en: 9x
hu: 9×

en: 10x
hu: 10×

en: Use to set icons at a fixed width. Great to use when different icon widths throw off vertical alignment. Especially useful in things like nav lists and list groups.
hu: Az ikonok rögzített szélességű beállítására szolgál. Akkor érdemes használni, ha az eltérő ikonszélességek elrontják a függőleges igazítást. Különösen hasznos navigációs listáknál és listacsoportoknál.

en: Use spin to get any icon to rotate, and pulse to have it rotate with 8 steps. Works especially well with fa-spinner & everything in the @iconLink.
hu: A „pörgés” bármelyik ikont elforgatja, a „pulzálás” az elforgatást 8 lépésben végzi.

en: spinner icons category
hu: pörgő ikonok kategória

en: the Font Awesome `How to use` guide
hu: a Font Awesome „Hogyan használjuk” kézikönyv

en: Flip Horizontal?
hu: Vízszintes megfordítás?

en: Flip Vertical?
hu: Függőleges megfordítás?

en: Scale Value
hu: Méretezés értéke

en: Position (Y Axis)
hu: Pozíció (Y tengely)

en: Position Value
hu: Pozíció értéke

en: Position (X Axis)
hu: Pozíció (X tengely)

en: Invalid icon name %value. Please see @iconLink for correct icon names.
hu: %value érvénytelen ikonnév. A helyes ikonnevek itt találhatóak: @iconLink.

en: The name of the icon
hu: Az ikon neve

en: The style of the icon
hu: Az ikon stílusa

en: The additional class settings for the icon
hu: Az ikon kiegészítő osztály beállításai

en: A Font Awesome icon
hu: Egy Font Awesome ikon

en: Display multi-value fields as layers?
hu: A több értéket tartalmazó mezők rétegként legyenek megjelenítve?

en: Layers are the new way to place icons and text visually on top of each other, replacing the Font Awesome classic icons stacks. With this new approach you can use more than 2 icons. Layers are awesome when you don’t want your page’s background to show through, or when you do want to use multiple colors, layer several icons, layer text, or layer counters onto an icon. Note that layers only work with the SVG version of Font Awesome. For more information, see @layersLink.
hu: A rétegek az új módja az ikonok és a szöveg vizuális egymásra helyezésének, ami leváltja a Font Awesome hagyományos ikonhalmozását. Ezzel az új megközelítéssel kettőnél több ikon is használható. A rétegek fantasztikusak ha nem szabad, hogy a weboldal háttere átlátszódjon, vagy ha több színt, rétegenként több ikont, rétegelt szöveget, vagy rétegelt számlálókat kell tenni egy ikonra. Meg kell jegyezni, hogy a rétegek csak a Font Awesome SVG verziójával működnek. További információ: @layersLink.

en: the Font Awesome guide to layers
hu: a Font Awesome kézikönyv a rétegekhez

en: Display multi-value fields as layers: <strong>@layersSetting</strong>
hu: A több értéket tartalmazó mezők rétegként legyenek megjelenítve: <strong>@layersSetting</strong>

en: Icon Mask
hu: Ikonmaszk

en: the Font Awesome guide to masking
hu: a Font Awesome kézikönyv a maszkoláshoz

en: This changes the style of the masking icon. Please note that this is not available for all icons, and for some of the icons this is only available in the pro version. If the icon does not render properly in the preview above, the icon does not support that style. Notably, brands do not support any styles. See @iconLink for more information.
hu: Ez megváltoztatja az ikon maszkolását. Meg kell jegyezni, hogy nem érhető el minden ikonhoz, és az ikonok némelyikéhez csak a pro verzióban áll rendelkezésre. Ha az ikon a lenti előnézetben hibásan képeződik le, akkor az ikon nem támogatja ezt a stílust. A márkák egyáltalán nem támogatják a stílusokat. További információ: @iconLink.

en: Drush was unable to download the Font Awesome library from @remote. @exception
hu: A Drush nem tudja letölteni a Font Awesome függvénykönyvtárat innen: @remote. @exception

en: Error: unable to download Fontawesome library from @remote
hu: Hiba: nem lehet letölteni a Fontawesome függvénykönyvtárat innen: @remote

en: Error: unable to unzip Fontawesome file.
hu: Hiba: nem lehet kicsomagolni (unzip) a Fontawesome könyvtárat

en: Fontawesome library has been successfully downloaded to @path.
hu: A Fontawesome függvénykönyvtár sikeresen letöltve @path útvonalra.
