Font Awesome Iconpicker (2.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Custom
hu: Egyéni

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: About
hu: Leírás

en: Icon size
hu: Ikon méret

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder
