Font Awesome Iconpicker (3.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Custom
fa: سفارشی

en: Widget settings
fa: تنظیمات ابزارک

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
