Font Awesome Iconpicker (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Default
tr: Varsayılan

en: Custom
tr: Özel

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Formatter settings
tr: Biçimleyici ayarları

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder
