Font Awesome UI (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Version
ur: ورژن

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Icon
ur: آئیکن

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Scale
ur: سکیل

en: Color
ur: رنگ

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Negate
ur: نفی

en: Direction
ur: سمت
