Font Awesome UI (1.0.0-rc5) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Icon
it: Icona

en: Updated
it: Aggiornato

en: Icons
it: Icone

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Files
it: File

en: Custom
it: Personalizzato

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Scale
it: Scala

en: Load
it: Carica

en: Method
it: Metodo

en: Color
it: Colore

en: Not installed
it: Non installato

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Position
it: Posizione

en: Append
it: Aggiungi

en: Duration
it: Durata

en: Hidden
it: Nascosto

en: Negate
it: Negata

en: Selector
it: Selettore

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Units
it: Unità

en: Style
it: Stile

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Reverse
it: Inverti

en: Themes
it: Temi

en: Global
it: Globale

en: Usage
it: Utilizzo

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: About
it: Informazioni

en: Opacity
it: Opacità

en: Direction
it: Direzione

en: Light
it: Chiaro

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Variant
it: Variante

en: Rotate
it: Ruota

en: Not restricted
it: Non limitato

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: Max height
it: Altezza massima

en: RTL support
it: Supporto RTL

en: Installed themes
it: Temi installati
