Font Awesome UI (1.0.0-rc5) - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: List
mr: यादी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Updated
mr: सुधारित

en: Files
mr: फाईल्स

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Colors
mr: रंग

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Color
mr: रंग

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Position
mr: स्थान

en: Negate
mr: रद्द

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Direction
mr: दिशा

en: - Any -
mr: - काहीही -
