FooTable (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Yes
ca: Sí

en: Size
ca: Mida

en: Center
ca: Centre

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Current
ca: Actual

en: Last
ca: Darrer

en: Position
ca: Posició

en: Delay
ca: Retard

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Sorting
ca: Ordre

en: Plugin
ca: Connector

en: Space
ca: Espai

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura
