FooTable (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Size
ru: Размер

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Views
ru: Представление

en: Components
ru: Компоненты

en: Standalone
ru: Автономно

en: Current
ru: Текущий

en: Last
ru: Последний

en: Position
ru: Позиция

en: First
ru: Первый

en: Limit
ru: Предел

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Sorting
ru: Сортировка

en: Plugin
ru: Плагин

en: Paging
ru: Страничное разбиение

en: Space
ru: Пробел

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Production (minified)
ru: Для рабочих сайтов (уменьшенная версия)

en: Development (uncompressed)
ru: Для разрабатываемых сайтов (несжатая версия)

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Breakpoints
ru: Точки останова
