FooTable (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Size
tr: Boyut

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Views
tr: Görünümler

en: Components
tr: Bileşenler

en: Current
tr: Şu anki

en: Last
tr: Son

en: Position
tr: Konum

en: Delay
tr: Gecikme

en: First
tr: Birinci

en: Limit
tr: Sınır

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Space
tr: Boşluk

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası
