FooTable (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Size
pt: Tamanho

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Components
pt: Componentes

en: Current
pt: Atual

en: Last
pt: Último

en: Position
pt: Posição

en: Delay
pt: Atraso

en: First
pt: Primeiro

en: Limit
pt: Limite

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Hover
pt: Ao passar do mouse

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção
