Force Password Change (8.x-1.0-beta2) - en to es translation catalogue (20 entries)

en: Request new password via e-mail.
es: Solicitar nueva contraseña por correo electrónico.

en: Submit
es: Enviar

en: Username
es: Nombre de usuario

en: Yes
es: Sí

en: Password
es: Contraseña

en: Weight
es: Peso

en: week
es: semana

en: hours
es: horas

en: days
es: días

en: Never
es: Nunca

en: Details
es: Detalles

en: Role
es: Rol

en: day
es: día

en: year
es: año

en: hour
es: hora

en: years
es: años

en: weeks
es: semanas

en: Force this user to change their password
es: Forzar a este usuario a cambiar su contraseña

en: Password Stats:
es: Estadísticas de contraseña:

en: If this box is checked, the user will be forced to change their password upon their next login.
es: Si este recuadro está marcado, el usuario se verá obligado a cambiar la contraseña la próxima vez que inicie sesión.
