Force Password Change (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: week
it: settimana

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Never
it: Mai

en: Role
it: Ruolo

en: day
it: giorno

en: year
it: anno

en: hour
it: ora

en: years
it: anni

en: weeks
it: settimane

en: Invalid role
it: Ruolo non valido
