Force Password Change (8.x-1.0-rc3) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: week
pl: Tydzień

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: Never
pl: Nigdy

en: request a new password
pl: uzyskaj nowe hasło

en: Role
pl: Rola

en: day
pl: dzień

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: years
pl: lata

en: weeks
pl: tygodnie

en: Force password change
pl: Wymuszanie zmiany hasła
