Force Password Change (8.x-1.0-rc5) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Request new password via e-mail.
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen via e-mail.

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: hours
nl: uren

en: days
nl: dagen

en: Never
nl: Nooit

en: request a new password
nl: nieuw wachtwoord aanvragen

en: Role
nl: Rol

en: day
nl: dag

en: year
nl: jaar

en: hour
nl: uur

en: years
nl: jaren

en: weeks
nl: weken

en: Force password change on first-time login
nl: Verplicht wijzigen van wachtwoord bij eerste keer inloggen

en: Force users in the following roles to change their password
nl: Verplicht gebruikers met de volgende rollen om hun wachtwoord te wijzigen

en: An administrator has required that you change your password. Please change your password to proceed.
nl: Een beheerder heeft ingesteld dat u uw wachtwoord dient te wijzigen. Wijzig uw wachtwoord om door te gaan.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. If you do not know your current password, you can @request_new.
nl: Voer uw huidige wachtwoord in om uw %mail of %pass te wijzigen. Als u uw huidige wachtwoord niet meer weet, dan kunt u een @request_new.
