Force Password Change (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Request new password via e-mail.
ja: パスワード再発行のメールをリクエスト

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: week
ja: 週

en: hours
ja: 時間

en: days
ja: 日

en: Never
ja: なし

en: Role
ja: 役割

en: day
ja: 日

en: year
ja: 年

en: hour
ja: 時間

en: years
ja: 年

en: weeks
ja: 週

en: Force password change
ja: パスワードを強制的に変更

en: Last Change
ja: 前回の変更
