Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Help text
ar: نص المساعدة

en: Label
ar: التسمية

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ar: التعليمات التي تظهر للمستخدم تحت هذا الحقل، في استمارة التحرير. <br /> وسوم HTML المسموحة: @tags

en: Default values
ar: القيم الافتراضية

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: The default value for this field, used when creating new content.
ar: القيمة الافتراضية لهذا الحقل، تستخدم عند إنشاء محتوى جديد.
