Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Label
cs: Popisek

en: Field type
cs: Typ pole

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Required field
cs: Povinné pole

en: The default value for this field, used when creating new content.
cs: Výchozí hodnota tohoto pole, je použita při vytváření nového obsahu.

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.
