Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Help text
de: Hilfetext

en: Label
de: Beschriftung

en: Field type
de: Feldtyp

en: Default value
de: Standardwert

en: Field settings
de: Feldeinstellungen

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
de: Eine Hilfestellung, die dem Benutzer unter diesem Feld im Eingabeformular angezeigt wird.<br />Zulässige HTML-Tags: @tags

en: Default values
de: Standardwerte

en: Required field
de: Pflichtfeld

en: The default value for this field, used when creating new content.
de: Der Vorgabewert für dieses Feld. Er wird verwendet, wenn neue Inhalte erstellt werden.

en: This field supports tokens.
de: Dieses Feld unterstützt Tokens.
