Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (10 entries)

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Label
el: Ετικέτα

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
el: Οδηγίες που θα παρουσιάζονται στο χρήστη κάτω από αυτό το πεδίο στη φόρμα επεξεργασίας.<br />Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Required field
el: Απαιτούμενο πεδίο

en: The default value for this field, used when creating new content.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή για αυτό το πεδίο, όταν δημιουργείται νέο περιεχόμενο.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.
