Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Help text
es: Texto de ayuda

en: Label
es: Etiqueta

en: Field type
es: Tipo de campo

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: Field settings
es: Opciones del campo

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
es: Instrucciones para presentar al usuario por debajo de este campo en el formulario de edición.<br />Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: Default values
es: Valores predeterminados

en: Required field
es: Campo obligatorio

en: The default value for this field, used when creating new content.
es: El valor predeterminado para este campo. Se usa cuando se crea nuevo contenido.

en: This field supports tokens.
es: Este campo admite tokens.
