Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Label
fa: برچسب

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fa: دستور العملی که در فرم ویرایش، زیر این فیلد به کاربر نشان داده خواهد شد. <br />تگ‌های مجاز HTML: @tags

en: Default values
fa: مقادیر پیش‌فرض

en: Required field
fa: فیلد لازم

en: The default value for this field, used when creating new content.
fa: مقدار پیش‌فرض این فیلد هنگامی که محتوای جدیدی ایجاد شود.

en: This field supports tokens.
fa: این فیلد از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
