Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Label
fr: Libellé

en: Field type
fr: Type de champ

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Field settings
fr: Paramètres du champ

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fr: Instructions à présenter à l'utilisateur sous ce champ, dans le formulaire de modification.<br />Balises HTML autorisées : @tags

en: Default values
fr: Valeurs par défaut

en: Required field
fr: Champ requis

en: The default value for this field, used when creating new content.
fr: La valeur par défaut de ce champ, utilisée lors de la création de nouveau contenu.

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).
