Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Label
hu: Címke

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: The default value for this field, used when creating new content.
hu: Új tartalom létrehozásakor a mező alapértelmezés szerinti értéke.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.
