Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Label
it: Etichetta

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
it: Istruzioni da presentare all'utente sotto questo campo nella maschera di modifica.<br />Tag HTML consentiti: @tags

en: Default values
it: Valori di default

en: Required field
it: Campo obbligatorio

en: The default value for this field, used when creating new content.
it: Valore predefinito per questo campo, utilizzato durante la creazione di nuovi contenuti.

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.
