Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Label
oc: Etiqueta

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: The default value for this field, used when creating new content.
oc: La valor per defaut d'aqueste camp, utilizada quand se crèa de contengut novèl.
