Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Label
ro: Etichetă

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Field settings
ro: Opțiuni câmp

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucțiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Default values
ro: Valori implicite

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.
