Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Help text
ru: Справочный текст

en: Label
ru: Метка

en: Field type
ru: Тип поля

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ru: Справка для пользователей по использованию данного поля.<br />Доступные HTML- теги: @tags.

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Required field
ru: Обязательное поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
ru: Значение по умолчанию, которое будет использовано при создании новых материалов.

en: This field supports tokens.
ru: Это поле поддерживает токены.
