Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Label
tr: Etiket

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
tr: Düzenleme formunda bu alanın altında kullanıcıya sunulacak yönergeler.<br />İzin verilen HTML etiketleri: @tags

en: Default values
tr: Varsayılan değerler

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: The default value for this field, used when creating new content.
tr: Bu alanın, yeni bir içerik oluşturulurken kullanılacak, öntanımlı değeri.

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.
