Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Label
uk: Мітка

en: Field type
uk: Тип поля

en: Default value
uk: Базове значення

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
uk: Вказівки, що будуть показані користувачеві під цим полем на формі редагування. <br />Дозволені HTML-теги: @tags

en: Default values
uk: Базові значення

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
uk: Базове значення для цього поля, використовується при створенні нового матеріалу.

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.
