Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Help text
vi: Văn bản trợ giúp

en: Label
vi: Nhãn

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Field settings
vi: Cài đặt trường dữ liệu

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
vi: Các hướng dẫn cần hiển thị lên cho người dùng bên dưới trường này trong các form.<br />Các thẻ HTML được sử dụng: @tags

en: Required field
vi: Trường bắt buộc

en: The default value for this field, used when creating new content.
vi: Giá trị mặc định của trường này, được dùng khi tạo nội dung mới.
