Form Layout (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
pt: Ativado

en: Weight
pt: Peso

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Region
pt: Região

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Switch
pt: Alterar

en: Tabs
pt: Separadores

en: Sections
pt: Secções

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Tab title
pt: Título do separador

en: No fields available.
pt: Não existem campos disponíveis.

en: Vertical tabs
pt: Separadores verticais

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Region for @title
pt: Região para @title

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidade ativados
