Form Layout (1.0.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Fields
de: Felder

en: Switch
de: Umschalten

en: Sections
de: Bereiche

en: Layout settings
de: Layout-Einstellungen

en: Tab title
de: Titel des Reiters

en: No fields available.
de: Keine Felder verfügbar.

en: Vertical tabs
de: Vertikale Reiter

en: Layout type
de: Layout-Typ

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Region for @title
de: Region für @title

en: Enabled entity types
de: Aktivierte Entitätstypen

en: Form Mode
de: Formularmodus
