Form Layout (1.0.3) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
