Form #States configs (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: Form ID
pt: ID do formulário
