FormAssembly (2.0.2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Archived
pt: Arquivada

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
