Formatter Field (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Default
pt: Padrão

en: General
pt: Geral

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Formatter
pt: Formatador

en: - Hidden -
pt: - Oculto -

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador

en: Field types
pt: Tipos de campo
