Formatter Field (8.x-1.0) - en to sk translation catalogue (8 entries)

en: Type
sk: Typ

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Field
sk: Pole

en: Default
sk: Predvolené

en: General
sk: Všeobecné

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Formatter settings
sk: Nastavenia formátovača

en: Field types
sk: Typy polí
