Formatter Suite (2.2.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: title
pt: título

en: size
pt: tamanho

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: None
pt: Nenhum

en: never
pt: nunca

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Separator
pt: Separador

en: Custom
pt: Personalizado

en: Last login
pt: Último login

en: Original image
pt: Imagem original

en: dimensions
pt: dimensões

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: User's ID
pt: ID do usuário

en: User's email address
pt: E-mail do usuário

en: Red
pt: Vermelho

en: Superscript
pt: Sobrescrito

en: Percentage
pt: Porcentagem

en: by
pt: escrito por

en: Space
pt: Espaço

en: About
pt: Sobre

en: No link
pt: Sem link

en: Maximum height
pt: Altura máxima

en: Maximum width
pt: Largura máxima

en: Decimal point
pt: Ponto

en: Comma
pt: Virgula

en: Uses
pt: Usos

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: Link title
pt: Título do link

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: Numbered list
pt: Lista numerada

en: Author information
pt: Informações do autor

en: Show description
pt: Mostrar descrição

en: Since
pt: Desde

en: No value
pt: Nenhum valor

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Custom classes
pt: Classes personalizadas

en: Plus sign
pt: Sinal de mais

en: Apostrophe
pt: Apóstrofo

en: Thin space
pt: Espaço fino

en: Link to the entity
pt: Link para a entidade
