Formatter Suite (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: title
it: titolo

en: size
it: dimensioni

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Download
it: Scarica

en: Email
it: E-mail

en: Separator
it: Separatore

en: Custom
it: Personalizzato

en: Original image
it: Immagine originale

en: dimensions
it: dimensioni

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Superscript
it: Apice

en: Percentage
it: Percentuale

en: Space
it: Spazio

en: About
it: Informazioni

en: No link
it: Nessun link

en: Maximum height
it: Altezza massima

en: Maximum width
it: Larghezza massima

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Comma
it: Virgola

en: Uses
it: Usa

en: MIME type
it: Tipo MIME

en: Link title
it: Titolo del link

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Numbered list
it: Lista numerata

en: 1 byte | @count bytes
it[0]: 1 byte
it[1]: @count byte

en: Author information
it: Informazioni sull'autore

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: No value
it: Nessun valore

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Plus sign
it: Simbolo "Più"

en: Apostrophe
it: Apostrofo

en: Thin space
it: Spazio sottile

en: Link to the entity
it: Link all'entità
