Formatter Suite (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: title
pl: tytuł

en: size
pl: rozmiar

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Download
pl: Pobierz

en: Custom
pl: Własne

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: dimensions
pl: wymiary

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Red
pl: Czerwony

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Percentage
pl: Procenty

en: Space
pl: Odstęp

en: About
pl: O stronie

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Maximum height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Comma
pl: Przecinek

en: Uses
pl: Używa

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: Author information
pl: Informacje o autorze

en: Show description
pl: Wyświetl opis

en: No value
pl: Brak wartości

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Custom classes
pl: Klasy własne

en: Plus sign
pl: Znak plus

en: Show entity ID
pl: Pokaż ID encji

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Show field title
pl: Pokaż tytuł pola

en: Thin space
pl: Mały odstęp

en: Link to the entity
pl: Odnośnik do encji
