Formatter Suite (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: title
fr: titre

en: size
fr: taille

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Download
fr: Téléchargement

en: None
fr: Aucun(e)

en: never
fr: jamais

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Separator
fr: Séparateur

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Last login
fr: Dernière connexion

en: Original image
fr: Image originale

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: User's ID
fr: Identifiant (ID) de l'utilisateur

en: User's email address
fr: Adresse de courriel de l'utilisateur

en: Red
fr: Rouge

en: Link style
fr: Style de lien

en: Superscript
fr: Exposant

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: by
fr: par

en: file name
fr: nom du fichier

en: Space
fr: Espace

en: About
fr: À propos

en: No link
fr: Aucun lien

en: Maximum height
fr: Hauteur maximum

en: Maximum width
fr: Largeur maximum

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Comma
fr: Virgule

en: Uses
fr: Utilisations

en: MIME type
fr: Type MIME

en: Link title
fr: Titre du lien

en: Custom text
fr: Texte personnalisé

en: Numbered list
fr: Liste ordonnée

en: 1 byte | @count bytes
fr[0]: @count octet
fr[1]: @count octets

en: Author information
fr: Informations sur l'auteur

en: Show description
fr: Afficher la description

en: Since
fr: Depuis

en: Custom:
fr: Personnalisé :

en: No value
fr: Aucune valeur

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Custom classes
fr: Classes personnalisées

en: Plus sign
fr: Signe plus

en: Show field title
fr: Afficher le titre du champ

en: Thin space
fr: Espace fin

en: License information
fr: Information de la licence

en: Link to the entity
fr: Lien vers l'entité
