Formatter Suite (8.x-1.3) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: title
tr: başlık

en: size
tr: boyut

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Download
tr: İndir

en: None
tr: Hiçbiri

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Separator
tr: Ayraç

en: Custom
tr: Özel

en: Last login
tr: Son giriş

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: dimensions
tr: boyutlar

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: User's ID
tr: Kullanıcının ID'si

en: User's email address
tr: Kullanıcının e-posta adresi

en: Red
tr: Kırmızı

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Percentage
tr: Yüzde

en: by
tr: yazan

en: Space
tr: Boşluk

en: About
tr: Hakkında

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Maximum height
tr: En fazla yükseklik

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül

en: Uses
tr: Kullanım

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: 1 byte | @count bytes
tr[0]: 1 bayt
tr[1]: @count bayt

en: Author information
tr: Yazar bilgisi

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Since
tr: Başlangıç

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Plus sign
tr: Artı işareti

en: Apostrophe
tr: Kesme işareti

en: Thin space
tr: İnce boşluk

en: Link to the entity
tr: Varlığa bağlantı
